Tko izlaže na Danu D?

721_3

Iz pristiglih prijava stručni žiri Dana Dizajna odabrao je 62 autora/autorice i autorska tima te je objavljen i prvi preliminarni popis izlagača. Osim mladih dizajnera iz Hrvatske, u Staroj klaonici predstavit će se i oni iz Srbije, Slovenije, BiH i Crne Gore.

Žiri u sastavu Ivana Borovnjak, Ira Payer i Koraljka Vlajo pregledao je oko 200 prijava, a odlučivao je na temelju predloženih radova i koncepata njihovog izlaganja, kao i priloženih autorskih portfolija. Zasad je riječ o preliminarnom popisu, jer se u kontaktu s predlagačima razmatra još nekoliko prijava, no na ovogodišnjem nekomercijalnom sajmu dizajna u sklopu Dana D sigurno će se predstaviti sljedeći autori:

01. Srđana Alac / Zagreb
02. Ena Baćanović / Vinkovci
03. Bojana Bogavac / Podgorica
04. Sandra Đukić / Beograd
05. Filip Gordon Frank / Zagreb
06. Ema Gerovac / Zagreb
07. Nebojša Gornjak / Beograd
08. Borjan Grujić / Beograd
09. Amila Hrustić / Sarajevo
10. Milena Janičijević / Beograd
11. Petra Jelaska / Zagreb
12. Željka Kavran / Zagreb
13. Miha Kosmač / Ljubljana
14. Bojan Krištofić / Zagreb
15. Petra Križan / Zagreb
16. Darko Kujundžić / Zagreb
17. Sanja Kuzmanović / Samobor
18. Iva Markovac / Zagreb
19. Vedrana Mastela / Zagreb
20. Maja Merlić / Zagreb
21. Maja Mesić / Zagreb
22. Niko Mihaljević / Zagreb
23. Darjan Panič / Maribor
24. Matea Pasarić / Rijeka
25. Marko Prpić Zets / Zagreb
26. Dušan Raković / Banja Luka
27. Sanja Rotter / Zagreb
28. Lidija Saftić / Zagreb
29. Vjeko Sumić / Split, Beograd
30. Zoran Sunjić / Rogotin
31. Ana Tevšić / Zagreb
32. Ivor Tomljanović / Zagreb
33. Lucija Vrcić / Zagreb
34. Orin Ivan Vrkaš / Zagreb
35. Luka Vucić / Zagreb
36. Dražen Zeljković / Zagreb
37. Viktor Žiraha / Zagreb
38. Hrvoje Živčić / Zagreb
39. _kancelarija / Maša Milovac, Matea Bronić, Zoran Đukić, Jan Pavlović, Kristina Volf / Zagreb
40. Ana_Matija / Ana Rimac, Matija Cvetković / Zagreb
41. Andro Giunio + Maša Poljanec / Zagreb
42. bb / Ana Hrćan, Mirna Oštarić Kerr / Rijeka
43. Bojić&Šoša / Nikola Bojić, Goran Šoša / Split
44. Diverzant / Korana Jelovac, Klara Šimunović / Zagreb
45. extraordinarygrafika / Dragana Ileš, Dino Smrekar, Barbara Zec / Zagreb
46. fabrikarhitekti / Lovro Bauer, Jana Dabac / Zagreb
47. Glavotomijaa / Petra Nježić, Ena Đelmo, Natalija Ložnjak / Rijeka
48. Granić&Hrvatin / Iva Hrvatin, Martina Granić / Zagreb
49. Grupa Šta / Kristina Jovanović, Marija Milenković / Beograd
50. Hrvoje/Dario / Hrvoje Živčić, Dario Dević / Zagreb
51. Inclusive Design Workshop, Keramika / Voditelji Maja Mesić i Ian McIantyre; Ena Prselec, Ika Peraić, Iva Markovac, Ana Armano, Ana Orbanić, Veronika Batinić, Tatjana Vukmir, Gordana Šoljan / Zagreb
52. Kartel / Dragana Ileš, Kristina Lugonja, Kristina Ivančić, Tarna Putina / Zagreb
53. Kombinat 1 / Petar Mudnić Cerineo, Maja Paskaš, Vedran Židanik, Gasper Sopi, Josip Harapin
54. Kontraakcija / Vladimir Tatomir, Marijeta Karlović, Katarina Čendak / Zagreb
55. Milena + Andreja / Milena Miličić, Andreja Georgievski / Beograd
56. Neformalni savez Organizam / Marija Juza, Bernarda Cesar, Filip Pintarić, Goga Pavlek, Tina Bauer, Aleksandra Ajzenhamer, Petar Novak / Zagreb
57. Pokreni sirup – radionica pokretne grafike / Ana Rimac, Anamaria Burazin, Sanja Rotter, Bojan Krištofić, Ana Sekulić, Ena Jurov, Franka Tretinjak, Ana Somek, Sanda Anderlon, Karla Paliska, Katarina Ratkaj, Marina Šuran Pulig, Laura Bosazzi, Vina Ćurčija, Marina Jukić, Leila Kasumović, Ivor Vrbos, Leo Vinković, Goran Šoša, Marija Tizaj, Mario Dobrečević, Vlatka Leskovar, Željka Tkalčec, Petra Matijević; Voditelji radionice: Vedran Kasap, Luka Borčić, Inja Kavurić / Zagreb
58. Studenti ALU/bgd / Anđela Brajović, Jakov Marković, Vladimir Stajić / Beograd
59. Studio Borčić 1 / Ian i Luka Borčić / Zagreb
60. Šesnić&Turković / Marko Šesnić, Goran Turković / Zagreb
61. Tekstilni tim URIHO / Tajana Rajčić, Lidija Lovrić / Zagreb
62. uLaLa / Matija Raos, Mirna Reinprecht / Zagreb
63. Uriho metal team / Filip Gordon Frank, Valentina Vičević, Ana Perković, Dino Ivašić, Katarina Perić, Sanja Rotter, Dorja Komazlić i Adriana Pavelić / Zagreb
64. VV / Vina Ćurčija, Vanessa Šerka-Kustec / Zagreb
65. žq3 / Negra Nigoević, Katarina Perić, Marita Bonačić / Zagreb