Karakteriziraju ga inovacije u strukturiranju i organizaciji ureda, brojne plodonosne suradnje s kreativcima iz raznih disciplina, te snažna medijska eksponiranost projekata koja je arhitekturu dovela u žižu javnog interesa. Osjetljivost zadataka s kojima se ured suočavao doveo je i do snažne medijske eksponiranosti projekata 3LHD-a i žustrih debata koje su arhitekturu dovela u žižu javnog interesa. Svi ti fenomeni, koji se mogu podvesti pod zajednički pojam interakcija, osnova su izložbenog projekta koja raščlanjuje i prikazuje metode kreativnog rada i suradnji, složenost procesa realizacije građevina, te javnu recepciju i učinke projekata. Umjesto retrospektive jednog ureda, izložba afirmira kolektivnu kreativnost i interakcije svih sudionika u procesu nastanka arhitekture.
Izložba se tretira kao novi projekt 3LHD s rednim brojem 250, i nastaje kao kolektivni rad užeg projektnog tima, čitavog studija i suradnika. Fokus izložbe nije na pojedinačnim objektima, nego na znanjima koja sudjeluju u nastanku arhitekture, te na njenim performansama. Na prezentacijama pojedinih dionica projekata rade arhitekti 3LHD koji su i izvorno bili uključeni u njihov razvoj ili realizaciju, pri čemu se nastoji zadržati izvornost prikazanog materijala i individualni doprinosi unutar studija. Kako bi se vjerodostojno rekonstruirale ideje, koncepti i radni procesi, u razvoj izložbe su aktivno uključeni istaknuti suradnici 3LHD-a: umjetnici, dizajneri, konstrukteri i drugi koji sudjeluju u interpretaciji svojih radova.
Arhitektonski studio 3LHD često surađuje s dizajnerima pa retrospektivna izložba u Muzeju suvremene umjetnosti uključuje i projekte na kojima su surađivale dizajnerice poput Lane Cavar i Narcise Vukojević, studija Grupa, Damira Gamulina i drugih.
Kustosi izložbe su Maroje Mrduljaš i Antun Sevšek.
Više informacija potražite na: